Patēriņa kredīts

Ar ko patēriņa kredīti atšķiras no tā dēvētajiem ātrajiem kredītiem?

Patiesībā abiem kredītu veidiem ir daudz kopīga – tie ļauj aizņemties, izmantojot internetu, turklāt lēmumu par pieteikuma apstiprinājumu vai noraidīšanu parasti saņemsi dažu minūšu laikā pēc tā iesniegšanas. Taču patēriņa kredītam ir dažas būtiskas priekšrocības:

  • Pieejama lielāka naudas summa – līdz 10 000 EUR;
  • Kredītu vari atmaksāt ilgākā laika posmā, veicot ikmēneša maksājumus (līdz 60 mēnešiem);

Līdz ar to, ja esi pārliecināts par savu ienākumu apjomu un regularitāti tuvākajā nākotnē, patēriņa kredīts internetā ir lieliska iespēja, lai aizņemtos salīdzinoši lielu naudas summu.

Kādiem mērķiem patēriņa kredītu iespējams izmantot?

Esam apkopojuši dažas no situācijām, kurās šis finanšu pakalpojums var īpaši noderēt!

Mājokļa remonts

Dzīvokļa, mājas vai darba telpu remonts parasti mēdz izmaksāt vairākus tūkstošus eiro, turklāt nereti darbus atlikt nav iespējams (piemēram, ja radušies bojājumi kanalizācijas sistēmā vai sācis pilēt jumts) – pretējā gadījumā zaudējumi jau tuvākajā nākotnē strauji pieaugs.

Transportlīdzekļa iegāde vai remonts

Lielai daļai cilvēku automašīna ir nevis ērtība, bet gan nepieciešamība, lai nokļūtu uz darbu un pēcāk arī mājās. Gadījumā, ja automašīna saplīsusi vai laiks iegādāties jaunu, patēriņa kredīts ir piemērota opcija, turklāt nav vajadzīga nedz pirmā iemaksa, nedz KASKO apdrošināšana, kā to paredz līzings.

Studiju, kursu un cita veida izglītības apmaksa

Patēriņa kredīts privātpersonām var noderēt arī tālredzīgiem mērķiem, un viens no tādiem ir izglītības iegūšana. Šādā gadījumā gan rūpīgi jāizvērtē, vai mācību laikā būs iespējams nopelnīt pietiekami daudz naudas gan ikdienas maksājumiem un pirkumiem, gan patēriņa kredīta ikmēneša maksājumam.

Veselības uzlabošana

Veselība ir mūsu dzīves pamatu pamats, tāpēc, lai arī pārējās jomās viss būtu kārtībā, veselībai jābūt prioritātei. Gadījumā, ja pēkšņi nepieciešami salīdzinoši liela naudas summa zobārsta apmeklējumam, operācijas veikšanai, rehabilitācijai vai medicīnas preču un medikamentu iegādei, patēriņa kredīts var lieti noderēt.

Sadzīves tehnikas un elektroierīču iegāde

Arī bez sadzīves tehnikas un elektroierīcēm, tāpat kā bez automašīnas, daudzi mūsdienās vairs nespēj iztikt. Ja pēkšņi salūzis ledusskapis vai dators, patēriņa kredīts ļauj izvairīties no neērtībām un nepieciešamo preci iegādāties jau tuvāko dienu laikā. Tāpat ar patēriņa kredīta palīdzību iespējams preces nopirkt brīdī, kad tām piemērota ļoti izdevīga atlaide.

Gribi aizņemties? Apdomā kārtīgi!

Tikt pie naudas ar patēriņa kredīta palīdzību ir ļoti vienkārši, taču tajā pašā laikā neaizmirsti, ka tās ir saistības, kas ilgs vairāku mēnešu garumā.

Vai iepazinies ar līgumā esošo informāciju?

Lai gan svarīgākā informācija par patēriņa kredītu redzama jau tepat, visi termini, nianses un nosacījumi ir atrunāti līgumā. Tāpēc, pirms kredītam piesakies, velti dažas minūtes laika tam, lai pilnībā izlasītu līgumu. Ko darīt, ja kāds no tajā ietvertajiem punktiem vai terminiem Tev nešķiet līdz galam saprotams? Nekādu problēmu – sazinies ar mums, un klientu konsultants Tev palīdzēs!

Vai patēriņa kredīts Tev patiešām ir nepieciešams?

Patēriņa kredītu noteikti nevajadzētu izmantot impulsīvu pirkumu veikšanai. Tāpat par tā nepieciešamību vērts padomāt, ja nauda nav vajadzīga steidzami; piemēram, kosmētiska remonta veikšana vai jauna ādas dīvāna iegāde var pagaidīt. Tomēr, ja esi pārliecināts, ka ar ikmēneša maksājumu veikšanu nebūs nekādu problēmu, naudu vari aizņemties arī šādiem mērķiem.

Vai Tavs finanšu stāvoklis ir atbilstošs, lai aizņemtos naudu?

Labākais veids, kā atbildēt uz šo jautājumu – uz papīra lapas saraksti gan garantētos regulāros ienākumus (alga, pabalsts, pensija un citi), gan izdevumus (maksājumi par mājokli, komunālie maksājumi, esošās kredītsaistības, ceļa un/vai transportlīdzekļa uzturēšanas izdevumi, pārtikas iegāde, internets, telefona operatora rēķins utt.). Daļu no ienākumiem vajadzētu novirzīt arī uzkrājumam neparedzētiem izdevumiem. Ja pēc šādu aprēķinu veikšanas redzi, ka ikmēneša maksājumu patēriņa kredīta atmaksai varēsi veikt bez problēmām un kredītsaistības nepārsniegs 40% robežu no kopējiem ienākumiem, šis pakalpojums Tev ir piemērots.

Pieci visbiežāk uzdotie jautājumi par Vivus.lv patēriņa kredītu

1. Cik daudz naudas (un uz cik ilgu laiku) es varu aizņemties?

Aizņemties vari no 50 EUR līdz pat 10000 EUR ar termiņu no 3 līdz 60 mēnešiem. Pieejamās naudas apjoms un atmaksas termiņš katram klientam tiek izvērtēts individuāli.

2. Cik ilgā laikā nauda tiks ieskaitīta manā bankas kontā?

Naudu saņemsi 7 dienas pēc aizdevuma apstiprināšanas. Gadījumā, ja septītā diena kopš aizdevuma apstiprināšanas ir svētku diena vai brīvdiena, naudu saņemsi nākamajā darba dienā pēc tās.

3. Kādi dokumenti jāiesniedz, lai pieteiktos patēriņa kredītam remontam?

Nepieciešamības gadījumā palūgsim iesniegt dokumentus, kas norāda Tavu ienākumu apjomu.

4. Kādiem nosacījumiem man nepieciešams atbilst, lai varētu saņemt patēriņa kredītu?

Kredīta saņemšanai internetā Tev jābūt derīgam mobilā tālruņa numuram, e-pasta adresei un bankas kontam. Kredītu izsniedzam pastāvīgiem Latvijas Republikas iedzīvotājiem vecumā no 21 līdz 75 gadiem, kuriem nav kavētu maksājumu un kredītsaistību.

5. Kādiem pakalpojumiem un pirkumiem iespējams izmantot naudu, kuru esmu aizņēmies?

Naudu vari izmantot gan mājokļa remontdarbiem, gan sadzīves tehnikas, mēbeļu, transportlīdzekļa un citu lietu iegādei, gan medicīnas izdevumu vai izglītības pakalpojumu segšanai. Galvenais princips – aizņemies tikai pārdomātu un nepieciešamu pirkumu vai pakalpojumu apmaksai!

Ja Tev nepieciešami līdzekļi jauna auto iegādei, mājokļa remontam, veselības uzlabošanai vai studiju apmaksai, patēriņa kredīts var lieti noderēt. Bet, pirms nospied pogu SAŅEMT KREDĪTU, atceries izvērtēt savu finanšu stāvokli un nepieciešamību pēc papildus līdzekļiem!