Kredīts auto iegādei

Kas ir auto kredīts?

Kredīts auto iegādei ir lielisks veids, kā tikt pie kārotā transportlīdzekļa ļoti īsā laika periodā – Tev tiks aizdota naudas summa, kuru varēsi izmantot transportlīdzekļa iegādei un citiem ar šo procesu saistītiem izdevumiem. Ar automašīnas kredīta palīdzību vari iegādāties gan jaunu, gan lietotu; gan dārgu, gan lētu automašīnu, motociklu vai jebkuru citu transportlīdzekli, kas uzreiz nonāks Tavā īpašumā. Tāpat ar kredīta palīdzību iegūto naudu vari tērēt jau esošā transportlīdzekļa remontam, jauna riepu komplekta vai apdrošināšanas polises iegādei un citiem mērķiem. Līdz ar to Tev vairs nav nepieciešami lieli ienākumi vai uzkrāts finanšu spilvens vairāku tūkstošu eiro apjomā, lai tiktu pie kārotā auto!

Ar ko auto kredīts atšķiras no auto līzinga?

Kredīti auto iegādei izceļas ar daudz elastīgākiem noteikumiem, ja salīdzinām šo pakalpojumu ar auto līzingu. Auto līzings paredz vairākus nosacījumus, piemēram, automašīna līzinga perioda beigās parasti nedrīkst būt vecāka par 13–15 gadiem, obligāti nepieciešama pirmā iemaksa, kā arī ir noteikta minimālā naudas summa, ko līzinga ietvaros iespējams aizņemties. Tāpat auto līzings paredz, ka automašīnai nepieciešama KASKO apdrošināšana.

Taču, iespējams, būtiskākais aspekts, ar ko atšķiras auto kredīts no auto līzinga, ir tas, kam transportlīdzeklis pieder, kamēr tiek veikta līzinga vai kredīta atmaksa. Līzinga gadījumā automašīnas īpašnieks ir līzinga kompānija, savukārt, izvēloties kredītu, automašīna jau kopš pirmās dienas pieder Tev!

Līdz ar to varam rezumēt, ka auto līzings būtībā ir kā automašīnas nomāšana līdz brīdim, kad visa līzinga summa ir apmaksāta, savukārt auto kredīts ir aizdevums, ar kuru vari segt automašīnas iegādes, reģistrācijas, remonta un citas izmaksas pēc saviem ieskatiem.

Vai ir pieejams kredīts auto iegādei bez pirmās iemaksas?

Jā! Izmantojot Vivus.lv kredītu auto iegādei, Tev nav nepieciešams veikt pirmo iemaksu, un šī ir viena no galvenajām priekšrocībām, ko sniedz mūsu pakalpojums. Tomēr pirms automašīnas vai jebkura cita transportlīdzekļa iegādes būtu ļoti vēlams, lai Tavā rīcībā ir kaut neliels uzkrājums, jo pirms auto iegādes to vajadzētu pārbaudīt servisā. Arī uzreiz pēc tam, kad transportlīdzeklis būs nonācis Tavā rīcībā, nāksies saskarties ar dažādiem papildus izdevumiem, piemēram, īpašnieku maiņas reģistrācijas maksu.

Kādas ir auto kredīta priekšrocības?

  • Vari iegādāties automašīnu neatkarīgi no tās vecuma.
  • Nav nepieciešama pirmā iemaksa.
  • Naudu iespējams saņemt arī internetā.
  • Iespējams pirkt gan automašīnu, gan motociklu, auto tehniku vai jebkādu cita veida transportlīdzekli, turklāt naudu vari izmantot arī remontam, reģistrācijai, apdrošināšanas polises iegādei un citām vajadzībām.
  • Transportlīdzeklis jau kopš pirmās dienas būs Tavs īpašums.
  • Nav obligāti jāiegādājas KASKO polise, kā arī jāveic auto novērtēšana.
  • Iegādātā automašīna nav kredīta ķīla.

Kas jāņem vērā, pirms tiek pieteikts kredīts auto iegādei?

Pirms piesakies auto kredītam, rūpīgi apdomā zemāk uzskaitītos aspektus!

Tava maksātspēja

Atceries: pieteikties auto kredītam vari dažu minūšu laikā, naudu saņemsi pēc septiņām dienām, taču kredīta atmaksa ilgs vairākus mēnešus vai pat gadus! Lai izvairītos no situācijām, kad naudas atmaksāšana kredītā paredzētajā termiņā un apjomā rada grūtības, rūpīgi apsver savu maksātspēju, paturot prātā, ka līdz ar automašīnas iegādi izdevumu kļūs vairāk – nauda būs nepieciešama degvielai (vai elektroauto uzlādei), apdrošināšanai, stāvvietai, lielākiem un mazākiem remontdarbiem, transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklim, CSDD tehniskajai apskatei, un citām izdevumu pozīcijām.

Automašīnas tehniskais stāvoklis

Novērtēt automašīnas vizuālo stāvokli ir visai vienkārši, taču, lai saprastu, vai auto kalpos godam, nepieciešama arī padziļināta tehniskā stāvokļa pārbaude. Diemžēl ir gana daudz negodprātīgu automašīnu pārdevēju, kuri prasmīgi slēpj dažādus defektus, kas ietekmē Tavu drošību, kā arī agrāk vai vēlāk liek tērēt papildus līdzekļus automašīnas remontam. Reizēm defekti ir tik lieli, ka šīs summas mērāmas vairākos tūkstošos eiro, tāpēc pirms auto iegādes atlicini laiku un naudu automašīnas pārbaudei uzticamā autoservisā, kuru izvēlies Tu pats.

Izmaksas, ko rada automašīnas iegāde

Kā jau minējām, auto nopirkšana ir tikai pats sākums – pēc tās seko virkne dažādu izdevumu, sākot ar degvielas iegādi un beidzot ar autostāvvietas apmaksu. Tāpēc pirms piesakies kredītam, parēķini, cik lielas būs vidējās izmaksas mēnesī, lai automašīnu ekspluatētu, kā arī neaizmirsti par izmaksām, ar ko nākas saskarties auto iegādes brīdī, piemēram, automašīnas reģistrāciju.

Kredīta nosacījumi

Lai pēc kredīta apstiprināšanas nerastos lieki pārpratumi un Tu pilnībā pārzinātu auto kredīta nosacījumus, rūpīgi iepazīsties ar līgumu, izlasot to no sākuma līdz beigām – sākot ar līgumā izmantotajiem terminiem un beidzot ar cenrādi. Un, ja kāds no līgumā iekļautajiem punktiem Tev ir neskaidrs, droši sazinies ar mums pa tālruni, e-pastu vai čatu, dodoties uz sadaļu “Kontakti” – mēs labprāt Tev visu izskaidrosim!

Pieci visbiežāk uzdotie jautājumi par Vivus.lv auto kredītu

1. Cik daudz naudas (un uz cik ilgu laiku) es varu aizņemties?

Aizņemties vari no 50 EUR līdz pat 10000 EUR ar termiņu no 3 līdz 60 mēnešiem. Pieejamās naudas apjoms un atmaksas termiņš katram klientam tiek izvērtēts individuāli.

2. Cik ilgā laikā nauda tiks ieskaitīta manā bankas kontā?

Naudu saņemsi 7 dienas pēc aizdevuma apstiprināšanas. Gadījumā, ja septītā diena kopš aizdevuma apstiprināšanas ir svētku diena vai brīvdiena, naudu saņemsi nākamajā darba dienā pēc tās.

3. Kādi dokumenti jāiesniedz, lai pieteiktos auto kredītam?

Nepieciešamības gadījumā palūgsim iesniegt dokumentus, kas norāda Tavu ienākumu apjomu.

4. Kādiem nosacījumiem man nepieciešams atbilst, lai varētu saņemt auto kredītu?

Kredīta saņemšanai internetā Tev jābūt derīgam mobilā tālruņa numuram, e-pasta adresei un bankas kontam. Kredītu izsniedzam pastāvīgiem Latvijas Republikas iedzīvotājiem vecumā no 20 līdz 75 gadiem, kuriem nav kavētu maksājumu un kredītsaistību.

5. Kāda transportlīdzekļa iegādei iespējams izmantot naudu, kuru esmu aizņēmies?

Jebkura – saņemto naudu vari tērēt pēc saviem ieskatiem. Vari ne vien iegādāties automašīnu, motociklu, kvadriciklu, laivu vai jebkādu citu transportlīdzekli, bet arī izmantot mūsu pakalpojumu, lai veiktu auto remontu, iegādātos jaunu riepu komplektu, apmaksātu OCTA un/vai KASKO polisi, utt. Mūsu piedāvātais kredīts auto iegādei ir ātrs, drošs un izdevīgs veids, kā jau tuvākajā laikā tikt pie jauna transportlīdzekļa, taču atceries – vienmēr aizņemies atbildīgi, izvērtējot savu finanšu stāvokli un iespējas kredītu apmaksāt noteiktajā termiņā!